top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafımustafa miraç kaya

Mustafa Miraç Kaya Yaptığım İşe Aşığım

Güncelleme tarihi: 1 Haz 2019
Korsan Edebiyat ,Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi ile yapmış olduğum röportajda yazmış ve oynamış olduğum filmler hakkında konuştuk. There is Efteni, Kabus, Düğümlere Üfleyenlerin Şerri, Cin Çeşmesi ve Kafirun Korku filmlerinin gerçek yaşanmış olayları konu alması izleyenleri bir hayli büyülemiş ve bazı filmlerimde Sosyal Sorumluluk Projelerine yer verilmişti. Buradan takipçi ve izleyenlerime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlgi ve alakalarından dolayı dizi ve komedi filmi talepleri üzerine bir hayli hızlı bir şekilde projelere başladığımın haberini vereyim. Çok yakında Aşk, Dram ve Komedi içerikli bir aile dizisi ile ekranlarda olacağımı da buradan duyuralım, röportajın tamamı aşağıda...:):)
BİLDİĞİMİZE GÖRE ŞUAN BİRDEN FAZLA PROJENİN ÜZERİNDESİNİZ ?

Hayatım boyunca her zaman birden fazla işin içinde oldum. Eğitim hayatımda bile okul sonraları sürekli çalışırım. O zamanlarda bile hayalimde birden fazla meslek vardı. Öğretmen olmak istiyordum fakat ayrıca moda tasarımda yapmalıydım gibi. Şuanda öyle. Sunucuyum, oyuncuyum,senaristim ve yazarım.  

Birbirinden iddialı 4 farklı film üzerindeyim. Bunlardan 3 tanesinde hem senarist hemde oyuncuyum. 1 tanesinde sadece oyuncu. Sezona damga vuracak 3 farklı korku filmi, 1 tanede komedi filmi geliyor. Yeni sezona yenilikler lazım

PEKİ YORULMUYOR MUSUNUZ HİÇ YAZDIĞINIZ FİLMLERİN ÇOĞUNDA AYRICA BAŞROLSÜNÜZ

Ben işime aşığım. Siz sevgilinize ilgi gösterirken yoruluyor musunuz. Ayrıca aşkla yapılan hiç bir  iş sizi yormaz. Yeter ki tevazuya yer bırakmayın hayatınızda. İnanırsanız ve İnandığınız şeylerin peşinden sürekli giderseniz yorulmak bir tarafa ayrıca dinlenirsiniz.

BUGÜNE KADAR YAPTIĞINIZ İŞLERİN HANGİSİNİ EN ÇOK SEVİYORSUNUZ ?

Malumunuz Cin Çeşmesi benim ilk göz ağrım. Onun bendeki yeri çok çok farklı. Zira bana çok şey katı.Çok şey öğrendim. Nasıl ki bir baba evlatları arasında bir seçim yapamaz ise, bir senarist de yazdığı filmler arasında seçim yapamaz. Ama illa bir seçim diyorsanız bunun cevabı kesinlikle Cin çeşmesi olur.

PEKİ ŞUAN HANGİ PROJELERE HAZIRLANIYORSUNUZ ?

Bu sezon arka arkaya muhteşem filmler vizyona girecek. Bunlardan ilki CİN DERESİ olacak. Değerli yönetmenimiz ve kıymetli ekibimle zevk alarak  hazırladığım bir proje. Diğer korku filmlerine hiç benzemiyor. Daha çok aksiyon var, Ardından Benim gizli hazinem        EL-UMMAR (CİN YUVASI) vizyona girecek. Filmin hem senaristi hem başrolü hemde 2. yönetmenliğini yapacağım. Benim için çok değerli bir eser ve tamamen gerçek bir hikaye. Gerçek bir yok oluş hikayesi. Hemen ardından MARİDİN SOYU (SAHİPLİ) vizyona girecek Bu filmi yazarken çok zorlandığımı itiraf etmeliyim. Sadece hikayesini bile yazarken kiminin inanmadığı,kiminin ise hayretler içinde kaldığı  paranormal  bazı olaylar yaşadık. Hemen ardından muhteşem bir komedi geliyor. ÇOK DA TIN. Alışılmışın çok dışında absürt bir komedi. Birbirinden renkli fenomenlerin yer alacağı bu filmde sadece oyuncu olarak varım. Başrolünü yetenek sizsiniz yarışmasında yaptığı taklitler ve skeçlerle insanların hafızasına kazınan isim Hakan ÇANKAYA var. Bülent MERT, Simge BARANKOĞLU,Çorumlu Amir ve Şişman 1 Adam da filmimizde yer alacaklar.

SET ZAMANI VE SONRASINDA NELER YAŞIYORSUNUZ ?

Bizler gerek kamera önünde gerekse kamera arkasında çok eğleniyoruz. Tabi aralarda fitne fücurlar da oluyor. Ben hiç bir zaman komplekse girmedim, Oyunculuk yaptığım her yerde ne diğer oyuncu arkadaşlarım nede hocalarıma karşı fakat eğer sette sözümün geçtiği bir pozisyonda isem ortalığı karıştırmaya çalışan kişilere direk kırmızı kart. Egolarım olmadı, Setteyken beni bazen sanata yardım ederken,  bazen kostüme yardım ederken bazende makyaj yaparken görebilirsiniz. Zira dediğim gibi ben işimi aşk ile yapıyorum. Çok eleştiri aldım bu yüzden. Sen senarist sin öyle yapma,Sen oyuncusun karışma... dediler dediler ama be yaptım ve muazzam bir aile kazandım. Yönetmenlerim ile ekip arkadaşlarımla hep dost kaldım. Ancak bunu oyuncu arkadaşlarla sağlamak hep zordu ve zor. Ayağımı kaydırmak isteyenler bile oldu. Ancak işinizi severseniz ve aşk ile yaparsanız onlar yaptıklarıyla kalırlar. İnsanların iki ailesi olur seçemedikleri ve seçtikleri. Seçemediklerimiz anne baba ve kardeşlerimiz çekirdek ve geniş olanlar. Birde seçebildiklerimiz var. Seçilmiş ailemizin babası Önder ÖNGÜÇ, canım kardeşlerim Tarık KARAKULAK, Barış GÜRLEYEN,Tuncer GÜRBÜZ  ve daha yazamadığım niceleri kalabalık bir aileyiz biz. 

PEKİ ÖZEL HAYATINIZ NE ALEME ?

Özel hayat mı? Kapı aralarında yaşamak zorunda kaldığımız o duygu. Biz senaristlerin ve oyuncuların tek özeli yazdığı filmler ve oynadığı karakterlerdir. Tam bir işkoliğe sorulacak soru değil :) Ben evliyim. Hayatımın tüm planlarını geleceğine yatırım olarak yaptığım bir oğlum var. Hayatımda verdiğim bütün fedakarlıklar onun için. Aslında bu kadar yoğun çalışmam, kendime, hayata ve aileme vakit ayırmamam hepsi onun için. Onun geleceği ve sağlam bir eğitim alması için. Bunu anlamayan çok kişi var en başta ailem. Ben hep oğlumu hayal ederek adım attım.Öylede yapmaya devam edeceğim.

BİZE AYIRDIĞINIZ KIYMETLİ VAKTİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER

Ben teşekkür ederim. Vakit bulduğumuzda sohbetimizin 2. partını tamamlamak üzere hoşçakalın...

Korsan Edebiyat Dergisi

.

1.911 görüntüleme13 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

13 Comments


hülya türker
hülya türker
Apr 11, 2019

severek takip ettiğim bir insansınız başarılar

Like

Zayde Kılınç
Zayde Kılınç
Apr 11, 2019

birden fazla işe nasıl yetişiyorsunuz enerjiniz çok güzelllllll

Like

burcu mert
burcu mert
Apr 10, 2019

ilk göz ağrınız cin çeşmesi benimde favorim 😊

Like

melike civan
melike civan
Apr 10, 2019

söyleyişiniz çok keyifli okuduktan sonra bizden biri aslında dedim kendi kendime 😊

Like

seher balcı
seher balcı
Apr 10, 2019

yıldız sizsiniz 😊🤗

Like
bottom of page