top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafımustafa miraç kaya

KİKİ Korku Filminin Senaristinden Yeni Filme Yeni İmaj Mustafa Miraç Kaya

Güncelleme tarihi: 27 Ara 2019

Çocukluğunda kibrit çöpleriyle oynadığı “Kiki” isimli oyunu senaryolaştıran ve bir korku filmi ortaya çıkaran Mustafa Miraç Kaya, filmin yapımcılığını, yönetmenliğini ve önemli bir karakterinin oyunculuğunu da üstlendi.


Korku Filmi - Cinli Film - Kiki Geldiysen Haber Ver - Show Tv - Star Tv- Haber Türk - Sinema.com - Film İzle -
Mustafa Miraç Kaya

Çocukluğunda kibrit çöpleriyle oynadığı Kiki isimli oyunu senaryolaştıran ve bir korku filmi ortaya çıkaran Mustafa Miraç Kaya filmin yapımcılığını yönetmenliğini ve önemli bir karakterinin oyunculuğunu da üstlendi.

Filmi için imaj değişikliğine giden Mustafa Miraç Kaya sadece kendisinin değil her oyuncunun oynadığı karaktere göre bir imaj danışmanı olduğunu ifade etti.

Korku filmleri içinde ayrı bir yere konulacağını iddia ettiği KİKİ gişesinden de bir rekor izlenme bekleyen Mustafa Miraç Kaya yatırımlarını da bu yönde yaptığını vurguladı. Korku filmlerinin senaryo yazımında birçok yapımla derin imzalar atan Mustafa Miraç Kaya KİKİ belli bir yaştaki herkesin kibrit çöpüyle oynadığı bir oyun KİKİ geldiysen haber ver sözü halen kulaklarımızdadır. Aslında farkında olmadan bir ruh çağırma seansı içine giriyorduk bende kibrit cininin hikâyesini yazdım. Bazen duygulanıp göz yaşartacak bazen çok korkutacak farklı duygulara sürükleyecek sinemada gösterime girdiğinde rekortmen bir hikâye olacak bir çalışma geliyor dedi.34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page