top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafımustafa miraç kaya

2020 Yılı Çekim Hazırlığında Olan Türk Korku Filmleri

Güncelleme tarihi: 27 Ara 2019

Korku ve gerilim tarzındaki sinema filmlerinin 1 numaralı senarist ve oyuncusu Mustafa Miraç Kaya, yeni projesinin yazımını tamamladı, kasım ayında çekimlere hazırlanmaya başlıyor .


Kiki - Mustafa Miraç Kaya - Gerilim Korku Film-

2018 yılında 10 filmi birden vizyona giren tek senarist, tek yönetmen ve tek oyuncu olma başarısını gösteren Mustafa Miraç Kaya, yeni senaryosu “KİKİ” ile korku film sektörüne yeni bir imza atmaya geliyor.


Kiki Korku Filmi - Mustafa Miraç Kaya-2020 Vizyona girecek film- Cin filmi-

Yazdığı korku ve gerilim tarzı senaryolarla tarzında büyük başarılara imza atan Mustafa Miraç Kaya, komedi tarzı senaryolarıyla da dikkatleri üzerinde topladı. Son senaryosu “KİKİ” kendi yapımcılığında beyaz perde de yerini almaya hazırlanırken, filmin yönetmen koltuğunda da kendisi oturacak ve oyunculuğuyla da tüm hünerlerini sinema izleyicisine aktaracak. Ekibiyle yoğun bir çalışma temposuna giren ünlü isim Mustafa Miraç Kaya “Aslında hiç aklımda yokken girdi hayatıma bu hikâye. Bir gece rüyamda kendimi çocukluğumda oynadığımız kiki isimli oyunu oynarken gördüm. Araştırdım ve Kiki nin cinler aleminin en uzun boylu kibrit cini olduğunu öğrendim. Her araştırmamda bu cin hakkında daha fazla bilgi öğrendim. Senaryoma başladım bu işin diğerlerinden farkı Dram, gerilim ve korkuyu bir arada izleyiciye sunuyor. Yazmaktan değil fakat yazarken korktuğum nadir hikâyelerden birisi kiki, senaryo aşamasında psikolog desteği aldım” dedi. Oyuncu kadrosunun özenle seçileceğini de dikkat çeken Mustafa Miraç Kaya, bu filmde oynamak yürek ister vurgusunu da yaptı.

2.712 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page